دیاگرام‌ها به ابزارهای اصلی ارائه در معماری معاصر تبدیل شده‌اند. تصاویر گرافیکی ساده‌ای که مخاطب به راحتی آن‌ها را درک کرده و متوجه ایده اصلی پروژه می‌شود. با گسترش رسانه‌های اجتماعی و تعریف پلتفرم‌های جدید ارائه آثار، معماران همواره به دنبال جدیدترین روش‌ها برای ارائه آثار خود متناسب با این تغییرات به مخاطبان بوده‌اند. تصور کنید دیاگرام‌ها که همواره تصاویر ثابتی بوده‌اند را به حرکت درآوریم و با تعریف یک داستان و کارگردانی مناسب، مرحله به مرحله اطلاعات را به نمایش درآوریم، چه تأثیری می‌توانیم بر مخاطب خود داشته باشیم؟ در دوره پیشرفته ترسیم دیاگرام سعی بر یادگیری ساخت انیمیشن‌های مختلف دیاگرام خواهیم داشت که در ساخت آن‌ها از تکنیک موشن‌ گرافیک و انیمیشن راینو استفاده خواهیم کرد. ​​​​​​​

​موشن‌دیاگرام (یا دیاگرام‌های متحرک) برای نمایش جنبه‌های مختلف اثر بصورت پیوسته و در مدت کوتاه ارائه می‌شوند. با گسترش پلتفرم‌های ارائه اثر، معمار به عنوان طراح و مدافع اثر از پروسه قضاوت کنار گذاشته شده و اثر باید بواسطه ترسیم‌های گرافیک نظیر دیاگرام‌های ایستا و متحرک به مخاطب فهمانده شود. دیاگرام‌های متحرک بدلیل حرکت و پیوستگی، می‌تواند پیام واضح‌ و قابل‌درک‌تری به مخاطب انتقال دهد. دوره آموزشی موشن‌دیاگرام، تاکنون توانسته مخاطبان بسیاری را به این موضوع علاقمند کند. عمدتاً هنرجویانی که دوره دیاگرام مقدماتی را گذارنده‌اند جهت تکمیل توانایی ترسیم خود این دوره را نیز می‌گذرانند. بعد از شش دوره برگزاری این دوره، دوره هفتم در حال ثبت‌نام و آماده برگزاریست.

دوره‌های موشن‌دیاگرام

​​​ 8 دوره به صورت آنلاین برگزار شده است. 

حدود 145 نفر در این دوره‌ها از سرتاسر ایران و خارج از کشور شرکت داشتند. 

افراد برگزیده جهت همکاری در دفاتر معتبر معماری ایران معرفی شدند. 

آثار هنرجویان در رسانه‌های معتبر منتشر شده است.

تعدادی از تمرینات دوره‌های برگزار شده 
(جهت بارگزاری سریعتر کیفیت ویدئو کم شده است)

این دوره از 19 فروردین شروع و تا 6 خرداد طی هشت هفته ادامه خواهد داشت. 

نهمین دوره موشن‌دیاگرام

مدت زمان برگزاری دوره به هشت هفته تقسیم می‌شود. برنامه کلاس با نام هفته‌های موشن‌دیاگرام شناخته می‌شود. به عنوان مثال هفته اول موشن‌دیاگرام، هفته دوم موشن‌دیاگرام و... تا هفته هشتم موشن‌دیاگرام. هر هفته به موضوع خاصی از موشن‌دیاگرام تقسیم شده است تا هنرجویان با روال ساده و ترتیب منظم با موضوع آشنا شده و پیشرفت کنند. روز اول هر هفته موشن‌دیاگرام، فیلم ضبط شده جلسات و تمرینات در گروه ارسال می‌شود. هنرجویان یک هفته مهلت دارند تا قبل از شروع هفته موشن‌دیاگرام​​​​​​​ بعدی، تمرینات را انجام داده و در گروه ارسال کنند. تمرینات ارسالی در جلسه آنلاین توسط مدرس دوره مورد نقد و تحلیل قرار می‌گیرند. (انجام و ارسال تمرینات محدودیت زمانی ندارد ولی جهت بازدهی بهتر و همگام شدن با برنامه کلاس توصیه می‌شود تمرینات هر هفته در همان بازه انجام شود. همچنین هنرجویان عزیز می‌توانند طی دوره و حتی بعد از اتمام آن، در گروه کلاس رفع اشکال و کرکسیون داشته باشند.) 

شیوه برگزاری

جلسات آنلاین تحلیل و کرکسیون تمرینات در بستر گوگل‌میت برگزار می‌شود. مدت زمان هر جلسه حدود یک ساعت و نیم است. (شنبه‌ها از ساعت 18:30 - 20:00) 

جلسات آنلاین​​​​​​​

گروه کلاس در پیام‌رسان تلگرام تشکیل می‌شود. لینک عضویت پس از ثبت‌نام نمایش داده می‌شود. بهتر است بعد از ثبت‌نام بلافاصله در گروه جهت پیگیری اخبار دوره عضو شوید. ​​​​​​​

گروه کلاس

پیش‌نیاز دوره

پیش‌نیاز دوره، شرکت در دوره دیاگرام مقدماتی یا تسلط به نرم‌افزار فوتوشاپ و آشنایی با فرآیند تولید دیاگرام می‌باشد. دیاگرام‌هایی که جهت ساخت موشن‌دیاگرام استفاده خواهند شد، قبل از کلاس آماده می‌شود و در این دوره ترسیم دیاگرام آموزش داده نمی‌شود و فقط متحرک کردن آن مورد بحث است. 

​تعداد جلسات

دوره طی هشت هفته موشن‌دیاگرام و 14 ورکشاپ (انجام پروژه کامل) برگزار می‌شود. هر هفته ویدیو ضبط شده 2 الی 3 جلسه (هر کدام حدود 3 ساعت) در گروه کلاس ارسال می‌شود. 

​طی برگزاری جلسات نرم‌افزارهای ادوبی فوتوشاپ، ادوبی ایلوستریتور، راینوسروس و افترافکتس برای تولید موشن‌دیاگرام استفاده می‌شود. هر کدام از ‌آنها در قسمتی از پروسه تولید مورد استفاده قرار می‌گیرند. نرم‌افزار اصلی دوره ادوبی افترافکتس است. 

نرم‌افزارهای مورد استفاده در دوره

1- Adobe phoroshop 2022   2- Adobe Illustrator 2022   3- Rhinocereos 7    4-V-ray 5   5- Adobe AfterEffects  2022

فیلم جلسات ضبط شده و در زمان مقرر در گروه ارسال می‌شود. فرمت فیلم‌ها .mp4 و روزلوشن آنHD 1080p می‌باشد. فیلم‌ها قفل‌گذاری شده و برای اجرای آن به نام کاربری و رمز عبور نیاز است. این اطلاعات بعد از ثبت‌نام توسط سیستم آنلاین براساس شماره تماس وارد شده در طی ثبت‌نام و پرداخت هزینه انجام می‌شود و همان شماره تماس نام کاربری و رمز عبور شما خواهد بود. فعالسازی فقط یکبار و بر روی یک سیستم انجام می‌گیرد.  فیلم زیر قسمتی از جلسات دوره است. (کیفیت فیلم جهت بارگزاری سریعتر پایین‌آورده شده است.)

فیلم جلسات

سیلابس دوره

تمرینات دوره چهارم (در حال بروزرسانی، سرعت و کیفیت جهت بارگزاری سریعتر کاهش زیادی داشته است)

​کارشناسی ارشد معماری دارم و استودیو پالت رو با هدف ارائه سرویس تخصصی پرزانته معماری 3 سال پیش تأسیس کردم. توجه و تخصص جدی خودم رو تصویرسازی و گرافیک معماری میدونم و ضمن همکاری در پروژه‌های حرفه‌ای معماری، معلمی نرم‌افزارهای معماری رو همزمان با تأسیس استودیو دنبال کردم. در قالب استودیو پالت با حدود 70 دفتر معماری در داخل و خارج از کشور همکاری کردم و حدود 60 دوره در مورد موضوعات ترسیم دیاگرام، تصویرسازی با موتور کورونا و انیمیشن دیاگرام برگزار کردم. 

 احسان داننده

شروع ثبت‌نام از 20 اسفند ماه

- ثبت‌نام با 35 درصد تخفیف: 1.170.000 تومان - از 20 اسفند تا 27 اسفند (ظرفیت 10 نفر)

- ثبت‌نام با 20 درصد تخفیف: 1.440.000 تومان - از 28 اسفند تا 11 فروردین (ظرفیت 10 نفر)

- ثبت‌نام بدون تخفیف: 1.800.000 تومان- از 12 فروردین تا 19 فروردین 


با توجه به اوضاع سیاسی و اجتماعی حاکم و اختلالات گسترده اینترنت، لینک‌های دانلود کلیه جلسات دوره در گروه قرار گرفته است و فعالسازی نیز سریعا و بدون تاخیر انجام می‌گیرد. جلسه آنلاین کرکسیون طبق برنامه‌ریزی انجام شده و در تاریخ مقرر شروع خواهد شد. ​​​​​​​

تعدادی از آثار هنرجویان دوره‌های پیشین

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید